Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je aktivní obrana proti islamistickému terorismu možná?

6. 06. 2017 9:35:53
Jistěže je, proč by nebyla? Ale skeptik se ihned zeptá: Jaká obrana, proti čemu, jak to vyhodnotíte? Což je samozřejmě těžké. Velmi těžké. Závisí to na situaci a výsledek je vždy naprosto nejistý. Střelil na lišku, trefil Maryšku.

Krásně to bylo vidět po teroristických útocích v Londýně 7.7.2005. Ty byly ještě podstatně tragičtější, než všechny tři letošní útoky v Británii a zem docela vyvedly z míry. A při vší snaze došlo k chybě.

Policie v metru zastřelila brazilského elektrikáře Menezese, který, podle ní mě příliš velkou bundu, ale podle svědků normální bundu. Choval se podle policie podezřele, ale podle svědků normálně, ale prostě skončil s několika kulkami v hlavě, i když žádným teroristou nebyl.

Nebudeme si nic namlouvat, Brazílie je v Jižní Americe a její obyvatelé nejsou žádným nordickými typy. A to mohlo vést policii k domněnce, že jde o teroristu. I když, samozřejmě, nikdo nikdy podle barvy kůže nikoho nerozlišuje.

Ač si pana Petra Hanniga pro jeho názory velmi vážím, tak s tímto článkem šlápl, jak říká náš ctěný kolega a přítel Josef Hejna do exkrementu, lidově do hovna:

Na řidiče teroristu platí jediné, včas použitá zbraň

5. 06. 2017 16:40:03Ať už se jedná o terorizaci islámu či islamizaci terorismu je zcela jedno. Už toho bylo zkrátka dost. Prosazuji už od roku 2002 zrušení zákona o nepřiměřené obraně.

Zdroj: http://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=607802

Nejsem právník, ale domnívám se, že žádný zákon o nepřiměřené obraně neexistuje. Je to pouze jedna větička v trestním zákoníku:

Trestní zákoník

40/2009 Sb.

Poslední změna zákona: 17. 9. 2015

Obsah:
  1. Trestní zákoník
  2. ČÁST PRVNÍ
  3. HLAVA III
  4. § 29

§ 29Nutná obrana

(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.

(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-1-hlava-3-paragraf-29

Každý, kdo má, či kdysi měl zbrojní průkaz, tomu, myslím, dobře rozumí. Ona pro nošení zbraně a její použití obecně platí tato pravidla:

  1. Nenos zbraň
  2. Když už ji nosíš, tak ji nevytahuj
  3. Ale, když ji vytáhneš, tak střílej a zabij

Takže, celé to se točí kolem jediné věci. A sice, použít zbraň tak, aby její použití bylo v souladu se zákonem. Útok musí trvat a musí ohrožovat na zdraví a životě. A posoudit, kdy se tak děje třeba při řízení vozu, je skoro nemožné.

A, ač to zní jakkoli cynicky, lepší je vždy mrtvý než těžce postřelený člověk. Protože, ať by ta střelba byla jakkoli oprávněná, tak postřelený se zotaví a bude, zcela bezostyšně, ale po právu žádat finanční náhradu. A do takového soudu není radno se pouštět.

A nyní jakýsi oslí můstek k tématu, které v poslední době hýbe společností. Kouření. Ona ta plíživá islamizace Evropy je velmi podobná plíživým následkům kouření. Nejdřív ric a potom pic. Nejdřív holária holário v začmouzených hospůdkách a pak strach před skalpelem profesora Pafka.

Ano, cigarety jsou legální a islámská imigrace je legální. Nic je nezakazuje. Cigarety lze koupit a mnozí muslimové jsou ve zemi nejen legálně, ale i s občanstvím. Tak tomu v mnoha zemích Západní Evropy velmi často je.

A když někdo kouří několik desítek let, tak mu prostě hrozí velmi vážné choroby a pokud v některé evropské zemi sílí muslimský prvek, a to zcela normálním a legálním způsobem, tedy natalitou, pak lze dříve či později počítat i s následky téhož.

A stejně, jako se u silného kuřáka mohou objevit a objevují různé zdravotní potíže, tak je jen přirozené, že se sílícím muslimským vlivem se v některých zemích objeví zcela nestandardní, s křesťanským způsobem života naprosto neslučitelné prvky.

Autor: Jiří Hermánek | úterý 6.6.2017 9:35 | karma článku: 23.60 | přečteno: 830x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Kameňáci a Paul Viti. Tak různí a přece stejní - čistokrevná sranda

Dostal jsem do nevůle lidí, kteří se domnívají, že film má jakýsi vyšší smysl. Někdy, občas. Film ale je prostředkem k pobavení národa a k vydělávání peněz. Ničím jiným film není. A občas také může být propagandisticky zneužit.

6.10.2017 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jiří Hermánek

Selhaly brzdy? Ne, selhal řidič amatér

Jako přes kopírák se čas od času objeví zpráva a často i tragédie československého a později českého autobusu v cizině. Konkrétně v cizině, v horách. Ať v Rakousku, to nejčastěji, ale i jinde. V Itálii, ve Francii a podobně.

5.8.2017 v 19:32 | Karma článku: 10.86 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiří Hermánek

Strategická triáda prezidenta Miloše Zemana

Klasická strategická triáda jsou jaderné rakety, jaderné ponorky a strategické bombardéry. Mohu se samozřejmě i trochu mýlit a třeba by mě opravil náš NATO generál Petr Pavel, který kdysi jako člen KSČ hájil naší vlast.

1.7.2017 v 9:00 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 331 | Diskuse

Jiří Hermánek

Mě nesqala sovětská vojska, mě sqal socialismus...

A ten zde byl, ať se to komu líbí či nelíbí od roku 1948. A to v neskonale brutálnejší formě než za Husáka. Pokud to přeženu, tak za Gottwalda se věšelo, zatímco za Husáka byla jen šatlava.

26.6.2017 v 13:00 | Karma článku: 19.49 | Přečteno: 633 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 488 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 19.16 | Přečteno: 691 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 30.34 | Přečteno: 1073 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 525 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 18.45 | Přečteno: 436 | Diskuse
Počet článků 2235 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1353

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.