Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Globální oteplení? O peníze jde vždy až v první řadě...

2. 06. 2017 10:40:53
Jakýsi samozvaný, rychlokvašený moralista mě včera káral, "že bych pro prachy udělal vše". Větší nesmysl jsem ale četl jen zřídka. Protože lidí, kteří by za peníze udělali opravdu VŠE je nepatrné, mizivé množství. Ani nájemný vrah

Nevezme zakázku na vraždu dítěte. To už musí být někdo, komu egyptské slunce spálilo nejen mozek, ale také veškeré lidské city. Viděl jsem na to téma pěkný film s Benem Kingsleym a Morganem Freemanem.

Tato dvojice chystala velký podvod s cinknutým dostihovým koněm, mladý muž je podtrhl a mafiáni nařídili likvidaci celé rodiny. Profesionál rodiče zabil, ale zabít asi osmiletého kluka prostě srdce neměl. Vychoval ho a připravil na pomstu, která se zdařila.

Ale jinak, já osobně pracuji za peníze. Moje přesvědčení je, že to celé je humbuk. Ale, pokud bych nějakou shodou okolností dostal nabídku, abych pro nějakou "oteplovací firmu" pracoval, okamžitě bych tu nabídku vzal a pracoval, jak nejlépe bych uměl.

Ostatně, tak jsme to skoro všichni, evidovaní u Cibulky dělali a mezi námi a těmi neevidovanými v KSČ byl jen ten rozdíl, že my jsme toho museli víc umět, zatímco někoho tlačilo již to samotné členství v KSČ. A přesně, jako ke KSČ, tak se vědci dnes chovají ke změně klimatu.

Začalo to někdy před padesáti lety, kdy se někteří vědci chtěli zviditelnit a vymysleli teorii globálního ochlazování. Moc se neprosadili, ale myšlenka šaškovat s klimatem a jeho změnami byla na světě.

Pak Margaret Thatcher chtěla prosadit výstavbu nějaké jaderné elektrárny. A její štáb dal do propagace této elektrárny také odstavec o tom, že neprodukuje CO2. Nikdo sice nevěděl, proč by CO2 měl škodit - je to v podstatě hnojivo - každý snad zná princip fotosyntézy, ale...

....ale čertovo kopýtko bylo na světě. Aha, řekli si někteří zneuznaní vědci. Tudy vede cesta ke zviditelnění. A začali dumat a najednou dostali plnou podporu. A byl zde:

Mezivládní panel pro změny klimatu

Mezivládní panel pro změny klimatu (IPCC, anglicky Intergovernmental Panel on Climate Change) je vědecký mezivládní orgán,[1][2] který byl založen v roce 1988 k vyhodnocování rizik změny klimatu dvěma organizacemi OSN - Světovou meteorologickou organizací (WMO) a Programem OSN pro životní prostředí (UNEP), později byl potvrzen Valným shromážděním OSN rezolucí 43/53. Posláním IPCC je je poskytovat komplexní vědecké posouzení současných vědeckých, technických a sociálně-ekonomických informací z celého světa o nebezpečí klimatických změn způsobených lidskou činností, o jejich potenciálních environmentálních a sociálně-ekonomických důsledcích a o možnostech přizpůsobení se těmto důsledkům nebo o možnostech zmírnění jejich účinků.[3] Po odstoupení Rajendra K. Pachauri (24. února 2015) je novým předsedou od 6. října 2015 jihokorejský ekonom Hoesung Lee.

Sám název a pak i činnost tohoto panelu znamená co? Že se klima mění vlivem člověka. Kdyby se neměnilo, tak má prdlajz smysl o tom dělat nějaké panely, že?

Takže IPCC je taková sekta, do které mají přístup jen ti, kteří na toto věří. a pochybovači samozřejmě nikoli. Je to stejné jako za "komunismu". Do nějaké "Ústavu pro studium Marxismu Leninismu" přece nepustí nějaké laika, nějakého bezvěrce zevnitř.

A tento mezinárodní panel, který by měl zohledňovat nějaké ekologické principy ochrany atmosféry, se podle toho vůbec nechová. Měl by si vyhodnotit, odkud nejvíc jsou jeho členové a pak pořádat konferenci tam, kde by byly nejmenší nároky na cestování.

Ale IPCC udělá svou konferenci na Bali:

The 2007Bali Declaration by Climate Scientists was a statement signed by over 200 climate ... with the climate system" and on the science available in the Intergovernmental Panel on Climate Change Fourth Assessment report (IPCC AR4).

PCC Expert Meeting on the 2006 IPCC Guidelines and Software
12 - 14 December 2012, Bali, Indonesia

List ofParticipants
File posted 17/12/12https://www.google.cz/search?q=ipcc+bali&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=0h8xWZb1J8LR8geVwqOwAQ

Takže, abych to shrnul. Za tzv. Normalizace (předchozí etapy tzv. socialismu jsem zažil jen jak dítě nebo student) byl princip zcela jasný. Drž hubu a krok a nic se ti nestane. Ale pokud chceš nějaký kariérní růst, tak se angažuj.

A pro klimatology a dnes už i pro politiky platí přesně . Pokud držíš o klimatu hubu, nic se ti nestane. Pokud si ale třepíš pysk nějakými nevhodnými názory, nějakým samostatným myšlením, tak na cestu na Bali zapomeň.

My jsme rozhodli, že se klima mění a ty do toho nemáš co žvanit, i když jsi vědec s fundovaným vědeckým názorem. Protože názor, který odporuje oteplovacímu dogmatu nemůže, naprosto stejně jako za socialismu, být správný.

Autor: Jiří Hermánek | pátek 2.6.2017 10:40 | karma článku: 29.21 | přečteno: 727x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Kameňáci a Paul Viti. Tak různí a přece stejní - čistokrevná sranda

Dostal jsem do nevůle lidí, kteří se domnívají, že film má jakýsi vyšší smysl. Někdy, občas. Film ale je prostředkem k pobavení národa a k vydělávání peněz. Ničím jiným film není. A občas také může být propagandisticky zneužit.

6.10.2017 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jiří Hermánek

Selhaly brzdy? Ne, selhal řidič amatér

Jako přes kopírák se čas od času objeví zpráva a často i tragédie československého a později českého autobusu v cizině. Konkrétně v cizině, v horách. Ať v Rakousku, to nejčastěji, ale i jinde. V Itálii, ve Francii a podobně.

5.8.2017 v 19:32 | Karma článku: 10.86 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiří Hermánek

Strategická triáda prezidenta Miloše Zemana

Klasická strategická triáda jsou jaderné rakety, jaderné ponorky a strategické bombardéry. Mohu se samozřejmě i trochu mýlit a třeba by mě opravil náš NATO generál Petr Pavel, který kdysi jako člen KSČ hájil naší vlast.

1.7.2017 v 9:00 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 331 | Diskuse

Jiří Hermánek

Mě nesqala sovětská vojska, mě sqal socialismus...

A ten zde byl, ať se to komu líbí či nelíbí od roku 1948. A to v neskonale brutálnejší formě než za Husáka. Pokud to přeženu, tak za Gottwalda se věšelo, zatímco za Husáka byla jen šatlava.

26.6.2017 v 13:00 | Karma článku: 19.49 | Přečteno: 633 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 488 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 19.16 | Přečteno: 691 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 30.34 | Přečteno: 1073 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 525 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 18.45 | Přečteno: 436 | Diskuse
Počet článků 2235 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1353

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.