Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Od Radaru ke Krymu II. Hebké bundičky "otřásly" Ruskem...

21. 04. 2017 10:30:25
Tak, to bych přímo takto neřekl. Můj názor je, že případ výtržnic ze skupiny Pussy Riot, z nichž některé již předtím veřejně souložily za mír, demokracii, lidská práva a homosexualismus v Biologickém muzeu Petěrburg...

...byl cílen spíše na mezinárodní, než na ruské publikum. To si, samozřejmě, o celé věci myslelo svoje, pokud je to vůbec zajímalo.

A asi jen nepatrná menšina ruského obyvatelstva ony, "malé, hezké, hodné, slušné, způsobné a dobře vychované "zpěvánky"" litovala.

Ono, krákorat ve chrámu, v božím domě a tím ho znesvětit, by se patrně nelíbilo ani v naší bohapusté vlasti. To by každého hned trklo, že je za tím něco jiného. Že takto propagandisticky rozmáznutá věc má své příčiny a své pozadí.

Soudruzi, komunističtí důstojníci ČSLA, byli ve své převážné většině opilci a blbci. Ne však ta špička, která sloužila pro rozvědku. Myslím tím, samozřejmě, přímo v rozvědné činnosti. Příslušníci genštábu ČSLA sloužící v rozvědné činnosti opravdu žádná hovádka nebyli.

Nejenže to byli hoši se skvěle pracujícími mozky, ale k tomu to ještě byli mladí sportovci, kteří nás, k naší velké potupě, vyklepli ve volejbale a kdyby na to přišlo, asi by nám. 25 letým "jelítkům" bez problémů přebrali i naše ženský.

A jejich úkolem bylo nás školit a naším úkolem bylo si to pamatovat. A tak si i po těch 40 letech pamatuji, že vždy je nutné skládat mozaiku a z té si vytvořit finální obraz situace. A poučen z profesionálních kruhů také vím, že každá tajná služba na světě má naprosto stejné cíle i metody.

Liší se jen v jednotlivostech, jako například auta. Ta mají, ve své naprosté většině, všechna stejný úkol. Přepravovat osoby nebo náklad, pizzy nebo nebožtíky. A ten princip přepravy, až na velmi malé výjimky, u všech aut přetrvává.

A tajné služby? Ty zase mají za úkol chránit svůj stát a podrývat ten nepřátelský. V dnešní době se můžeme poslat (prosímvás, nic si neposílejte, nahraďte písmeno l písmenem r) z toho, že nám zde "Rusák" páchá neplechu a plete našemu obyvatelstvu hlavu.

Hybridním, tedy česky smíšeným a nikoli homo způsobem, ovlivňuje veřejné mínění ve svůj prospěch. Ano, na to můžete vzít jed, že to tak dělá. Je to totiž standardní práce tajných služeb a nikoli pouze ruských.

Uznávám, že jen málo čtenářů absolvoval ZVS ve Spojovacím uzlu XXYY (číslo je tajné) v Litoměřicích, který byl, spolu se všemi školeními, zaměřen na odposlech, nikoli však diverzi, nepřátelských armád.

Já ano. A to mě možná formovalo pro další život. Místo "telátek" a "jelítek", kterými jsme byli, jsme o věcech začali přemýšlet věcně a racionálně. Ptáme se, proč se nějaká věc stala, proč se o ní tak píše a jaký to má účel a smysl?

Podívejme se na Wiki:

Proces s Pussy Riot

Proces s Pussy Riot je trestní řízení se třemi členkami punkové skupiny Pussy Riot v souvislosti s jejich účastí na akci v chrámě Krista Spasitele, která se konala 21. února 2012, a které byly obviněny ze spáchání zločinu, který je uvedený ve druhé části paragrafu 213 Výtržnictví v trestním zákoníku Ruské federace.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Proces_s_Pussy_Riot

A podívejme se na kalendář. Rozpoutala by se taková šílená propagandistická orgie jen tak? Vždyť přece každý, i ten ateista, ví, že chrám je pro věřící posvátné místo a jeho znesvěcení je trestné a někdy by pachatele stálo i život.

Podle mého názoru, který samozřejmě, nelze ani potvrdit a ani vyvrátit, tak toto byla "dělostřelecká příprava" před frontálním útokem na ruské strategické zájmy na jeho západních hranicích. A události na Ukrajině tomu daly velmi brzy 100% zapravdu.

Takže, ještě jednou. Pokud si někdo myslí, že pouze Rusko provádí skrytou, rafinovanou a na široké vrstvy obyvatelstva mířící propagandu, tak se naprosto mýlí.

I naše, resp. spřátelené tajné služby, poté co kdysi před léty velmi úspěšně hledaly v Československu mladé literární talenty, dělají nemlich totéž.

My prostě nežijeme v reálném mediálním světě. My žijeme ve světě kontinuálního mediálního souboje mezi "námi" a "jimi", mezi "dobrem" a "zlem", mezi "homosexualistickou" filozofií a filozofií rozumného, ale nekompromisního přístupu k této zvláštnosti.

A nedej Bože, aby se do věci zapojily pecky. Tedy vlastně jádra, jinými slovy nukleární zbraně. To by nás pak:

Na kameni kámen

Budem o něco se rvát
Až tu nezůstane stát
Na kameni kámen
A jestli není žadnej bůh
tak nás vezme země vzduch no
a potom ámen

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/nedvedi/na-kameni-kamen-60904

Jak tak hezky napsal a zpívá Honza Nedvěd, můj kamarád z dětských let. Jen s tou střelou "země vzduch" to malinko nezvládl. Ale ono by se mu to jinak nerýmovalo.

P.S. Po náročné tvůrčí činnosti jsem si pustil BBC a zprávy jsou plné toho včerejšího atentátu v Paříži. Znám to místo velmi dobře, ale vůbec nechápu, proč jsou toho plné zprávy?

Vždyť to "business as usual" a tak to také bude, se zvyšující se intenzitou, pokračovat s naprosto jasným cílem. Ten ale nebudu definovat, je to zde nebezpečné.

Evropa nyní připomíná takové důvěřivé zvířátko, které si lehlo na zádíčka a obnažilo své měkké partie. A otočit se zpátky na nohy, vycenit zuby a vytáhnout drápy na agresora nejenže již nemůže, ale ani nechce.

Autor: Jiří Hermánek | pátek 21.4.2017 10:30 | karma článku: 26.39 | přečteno: 840x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Kameňáci a Paul Viti. Tak různí a přece stejní - čistokrevná sranda

Dostal jsem do nevůle lidí, kteří se domnívají, že film má jakýsi vyšší smysl. Někdy, občas. Film ale je prostředkem k pobavení národa a k vydělávání peněz. Ničím jiným film není. A občas také může být propagandisticky zneužit.

6.10.2017 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jiří Hermánek

Selhaly brzdy? Ne, selhal řidič amatér

Jako přes kopírák se čas od času objeví zpráva a často i tragédie československého a později českého autobusu v cizině. Konkrétně v cizině, v horách. Ať v Rakousku, to nejčastěji, ale i jinde. V Itálii, ve Francii a podobně.

5.8.2017 v 19:32 | Karma článku: 10.86 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiří Hermánek

Strategická triáda prezidenta Miloše Zemana

Klasická strategická triáda jsou jaderné rakety, jaderné ponorky a strategické bombardéry. Mohu se samozřejmě i trochu mýlit a třeba by mě opravil náš NATO generál Petr Pavel, který kdysi jako člen KSČ hájil naší vlast.

1.7.2017 v 9:00 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 331 | Diskuse

Jiří Hermánek

Mě nesqala sovětská vojska, mě sqal socialismus...

A ten zde byl, ať se to komu líbí či nelíbí od roku 1948. A to v neskonale brutálnejší formě než za Husáka. Pokud to přeženu, tak za Gottwalda se věšelo, zatímco za Husáka byla jen šatlava.

26.6.2017 v 13:00 | Karma článku: 19.49 | Přečteno: 633 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 488 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 19.16 | Přečteno: 691 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 30.34 | Přečteno: 1073 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 525 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 18.45 | Přečteno: 436 | Diskuse
Počet článků 2235 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1353

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.