Komu smrdí Trump, tomu smrdí práce..

15. 02. 2017 17:45:49
Tak článek se shodným titulem jsem vyšišil včera, ale díky liknavosti Hillary Clinton se mi ho nepodařilo publikovat. Její absolutní arogance a neschopnost odhadu způsobily, že v Michiganu prohrála jen o 0,3 procentního bodu.

A dostala proto kanára. To je tenisový výraz pro to, když někdo prohraje s nulou. Nikoli tedy s nulou soupeřem, ale s nulou na bodovém kontě. A prosrala proto jeden celý stát. 16 volitelů padlo vniveč Doníkovi.

A to jsem ještě viděl, jak jedna "chytrá" v CNN vykládala, že Donald je blázen, že už potřetí agituje v Michiganu, když přece "Michigan je náš. O tom není žádných pochyb". Nebyly pochyby a Donald podobným způsobem získal další "Hillariny státy".

Floridu, Pensylvánii a další. A pak, samozřejmě, ta "demokratická" parta začala vřeštět, že Hillary získala více hlasů, než Donald.

To je ale totéž, jako kdyby byla soutěž s chytání pstruhů na mušku a někdo argumentoval, že chytil pár kaprů, kteří víc váží. Tedy mají větší hmotnost.

Donald J. Trump je, podle mě nejstarším inaugurovaným prezidentem USA. Samozřejmě jen při první inaugaraci. Ronaldu Reaganovi bylo 70 pár týdnů po první inauguraci, ale Donaldu Trumpovi půl roku před ní.

Donald je nesmírně zdatný. Vydržel ten rok a půl trvající maratón bez újmy na zdraví, zatímco Hillary by se, bez pomoci bodyguardů, zcela nepochybně, při vzpomínce na 11. září 2001 rozplácla jak dlouhá tak široká nebo spíš sesula jako bezmocný raneček.

To, podle mě, též hrálo roli při prezidentské volbě 2016. Ne každý občan USA je ochoten svěřit kufřík s jadernými kódy osobě, která opakovaně padá do bezvědomí. Ale to je minulost. Dnes je přítomnost. A v USA začala další fáze protitrumpovské hysterie.

Hysterie proti prezidentu Kennedym dosáhla svého vrcholu v texaském Dallasu, kdy mu jednoho krásného podzimního dne ustřelili hlavu. A nebetyčná hysterie na bázi jakési levicově vyfutrované kariéry Watergate pak vyštvala z Bílého domu Richarda Nixona.

A teď, potřetí vidím zcela intenzivní útok na prezidenta Trumpa. Když si člověk pustí CNN, je to jako by se koukal na přeložené video Rudého Práva. Přes polovinu obrazovky stále se opakující titulek: Trumpovi asistenti z volební kampaně měli neustálý styk s Rusy.

Je to prostě jak u blbejch na dvorečku. Protože, pokud nějaká americká tajná služby zjistila nějaké závažné okolnosti, ohrožující regulérnost voleb, tak se s tím měla vytasit okamžitě. Informovat příslušné úřady, aby zakročily.

Ale, protože nic konkrétního ty úřady nezjistily. A tak dnes vytahují pouhý fakt, že se někdo s někým setkal, když nevíme kdo s kým a o čem a pro koho. Je to podobná hysterie, která vypukla před devíti lety kvůli setkání...

Setkání Weigl - Šlouf v hotelu Savoy. Ani tehdy a ani dnes nechápu, co na tom komu mohlo vadit. Jistě, v politice se shánějí hlasy. O tom žádná. Ale, pokud to není protizákonné a nejde o podplácení velkými sumami peněz nebo vydíráním, tak o co jde?

Lobbying přece vždy byl, i za komunistů. Jen se mu říkalo jinak.

"...pokud je zde někdo kdo by měl proti sňatku námitky nechť promluvíteď, nebo ať mlčí navždy ..."

http://foreverrr.blog.cz/0708/promluvit-nebo-mlcet-navzdy

Je obvyklé rčení, používané při, většinou amerických, svatbách. A to, ještě daleko intenzivněji platí i v práci tajných služeb. Ty mají své nálezy hlásit ihned a po 3 měsících nebo i později.

Když totiž nizozemští propagandisté uveřejnili někdy vloni závěrečnou zprávu o sestřelu letu MH17 nad Ukrajinou, tak to ani nemuseli dělat. V podstatě každý věděl, jaké bude vyznění té zprávy a vlastně to byla skoro zbytečná práce.

Ale jedna věc mě nesmírně zaujala. Ta zpráva velmi detailně popisuje odposlechy transportu ruského systému Buk na odpaliště. To se samozřejmě nedělo vzduchem, ale po silnici. Takže, ukrajinské tajné služby měly tu informaci včas.

A vůbec nikdo ty civilní lety do ohrožené oblasti nezastavil. Pak je třeba se ptát "cui bono?" tedy v čí prospěch? A na to, ať si v případě sestřelu MH17 nebo hysterie kolem zvolení D. Trumpa každý odpoví sám,

Autor: Jiří Hermánek | středa 15.2.2017 17:45 | karma článku: 40.14 | přečteno: 2358x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Mé milované plynové autíčko má dnes 18. narozeníčko a dostalo papáníčko

Já osobně si myslím, že dva chlapi se lépe shodnou na ženský, než na autě. Má to více důvodů, ale ten hlavní jen, že ji má a nikdo předem neví, co ho vlastně čeká. A když to klapne, tak se mu kamarádi diví.

29.11.2017 v 13:41 | Karma článku: 7.80 | Přečteno: 296 | Diskuse

Jiří Hermánek

Všechny ty dívky a ženy, co jsem s nimi nespal...

Námět na tento článek mě napadl v hostinci U Lenina (Lenin je vJečný). Kamarád Mirek se zpozdil, protože si v hlavě špatně srovnal hodiny. Místo příchod 12:30 si nastavil odchod ve 12:30.

21.11.2017 v 15:44 | Karma článku: 8.28 | Přečteno: 261 | Diskuse

Jiří Hermánek

Kameňáci a Paul Viti. Tak různí a přece stejní - čistokrevná sranda

Dostal jsem do nevůle lidí, kteří se domnívají, že film má jakýsi vyšší smysl. Někdy, občas. Film ale je prostředkem k pobavení národa a k vydělávání peněz. Ničím jiným film není. A občas také může být propagandisticky zneužit.

6.10.2017 v 11:00 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 180 | Diskuse

Jiří Hermánek

Selhaly brzdy? Ne, selhal řidič amatér

Jako přes kopírák se čas od času objeví zpráva a často i tragédie československého a později českého autobusu v cizině. Konkrétně v cizině, v horách. Ať v Rakousku, to nejčastěji, ale i jinde. V Itálii, ve Francii a podobně.

5.8.2017 v 19:32 | Karma článku: 16.02 | Přečteno: 267 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zuzana Růžičková

Kantorský exodus bude mít pokračování. Kdo zbyde nakonec za katedrou ?

Kantoři prchají ze škol. Od ledna 2017 ukončilo pracovní poměr 7 tisíc z nich. Další odchod avizuje v příštím školním roce stejný počet učitelů (přesněji vyučující pro 8 600 úvazků). Říká to čerstvý průzkum MŠMT. Je to průšvih.

23.5.2019 v 21:41 | Karma článku: 21.65 | Přečteno: 457 |

Jaroslav Čejka

Volby a milion chvilek

Volby do Evropského parlamentu jsou na spadnutí. Jejich výsledek hodně napoví i o osudu demomstrací na náměstí českých měst. Prognózy se ovšem různí. Bude-li hezky, mladí voličí prý vyrazí do přírody a k volbám půjdou jen starší.

23.5.2019 v 18:16 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 625 |

Tomáš Gayer

Pomůže nám s odpadky Horní Volta nebo Peru?

Pět poslanců, prezident NKÚ Miroslav Kala, dvě sekretářka a tlumočnice, byli na služební cestě v Limě v Peru. Odskočili si i do bývalého centra inkské říše Cusca, vzdálené od hlavního města.....

23.5.2019 v 15:58 | Karma článku: 26.51 | Přečteno: 556 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč v heterosexuálním manželství ženy neustále ponižují muže?

Muži jsou v manželství neustále ponižováni ženami jen proto, že jsou muži. Nechápu, proč tato skutečnost uniká genderovým expertům a expertkám

23.5.2019 v 14:58 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 584 | Diskuse

Jiří Turner

Gustav Husák říkal, že komunismus nastane, až budou banány levnější než brambory

Nikdy jsem si komunismus neuměl dost dobře představit, takže je možné, že vypadá jako to, v čem právě žijeme. Ceny banánů válcuji ceny brambor, pomeranče jsou levnější nežli jablka a ananas než kedlubny. Žijeme v ráji.

23.5.2019 v 14:46 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 740 | Diskuse
Počet článků 2237 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1360

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.

Najdete na iDNES.cz