PF 2017: Hillary, Miloš a Michal Horáček

1. 01. 2017 10:03:00
Získat prezidentský úřad v dané zemi je mnohonásobně obtížnější než získat partnera k erotickým hrátkám. A naopak, může být obtížné, takový pokus odvrátit. Myslím, že mnoho z nás takovou zkušenost alespoň jednou v životě mělo.

Prezidentská kandidatura je věcí jedinečnou a jen málokdy se opakuje. Nicméně, Miloš Zeman takovou zkušenost udělal a po dobrém rozmyšlení šel na věc, po změně podmínek volby znovu. U Hillary to bylo tak napůl.

Neprošla primárkami v roce 2008 a v roce 2016 navázala se svým někdejším rivalem spojenectví na život a na smrt, myšleno politickou smrtí. Ta se jí povedla zcela dokonale a nějaká resuscitace už asi vůbec nepřipadá do úvahy.

A tak "první afroamerický prezident", který samozřejmě žádným afroamerickým není, spíše komunisticko-marxistickým, americko-africkým míšencem, korunoval svou katastrofální činnost v prezidentském úřadu vyhoštěním 35 ruských diplomatů.

Vsadím kalhoty na to, že jestli vůbec měl někdo z ruské ambasády podíl na úniku citlivých dat Demokratické strany, tak to byli nanejvýš tak 2-3 diplomaté a ti vyhoštěni to nebyli. Protože, kdyby proti nim byly jasné důkazy, tak by byly předloženy.

To vyhoštění bylo tak pitomé, jako když odcházející manžel roztříská své ženě veškerý porcelán. Ale netuší, že její milenec už dávno má pro ni porcelán nový. A přesně to se stalo. Ruský prezident návnadu nespolkl a naopak učinil vstřícné gesto vůči přicházejícímu americkému prezidentovi.

Ten je noční můrou všech intrikánů, kteří Rusku nasadili psí hlavu a hystericky na ní poštěkávají. A bojí se, že až nastoupí nový prezident, do kterého by to jen málokdo řekl, nastane v Bílém domě éra rozumu a plodné spolupráce, samozřejmě jištěná neotřesitelnými ozbrojenými silami.

A ještě jedna věc k tomu vyhoštění. Hovno víme, máme hovno a ne důkazy a tak vyhostíme pár desítek lidí, aby to vypadalo, že to jsou pachatelé těch úniků.Ale, především,v naprosté většině je pachatelem těchto věcí nedbalost, mnohdy i úmysl - vztek na zaměstnavatele.

A jak nám do toho zapadá naše Enfant terrible, náš (ne)milovaný prezident Miloš Zeman? Na rozdíl od mnoha má velmi dobrý čich a také, velmi dobře dokáže získávat příznivce. A také si, samozřejmě dělat nepřátele.

Pokud na jaře poletí za Donaldem Trumpem, pak většina evropských politiků, kteří po stejné poctě naprosto nepochybně také touží, budou "čumět jak vyvoraný myši" a otloukánek evropského establishmentu se jim srdečně vysměje.

Což, zcela nepochybně Miloš Zeman, k potěše svých příznivců a nelibosti svých odpůrců umí velmi dobře.

Začal jsem svůj článek erotickými hrátkami a těmi ho také dokončím, protože mi to přirovnání připadá velmi trefné, i když mi zase kritici vyčtou, že té erotiky je až příliš. Ale analogie je to tak dobrá, že ji nelze vynechat.

Pokud bychom chtěli pokusy Miloše Zemana srovnat s nějakými mými zážitky, pak by jak prdel na nočník seděla má historka s mojí krásnou spolužačkou Helenkou. Té jsem po ZDŠ velmi nadbíhal, ale níž mě nikdy nepustila. Prostě jen ta horní polovina té barbíny byla k mání.

A pak, po nějakých deseti, ale spíš patnácti letech to byla ona, kdo projevil iniciativu a věci byly dokonány. A to samé u Miloše Zemana. Také se v roce 2003 nedostal dál než ke žvanění, ostatně velmi nepřipravenému. Ty jeho proslovy spatra ho tehdy znemožnily.

V letech 2012-2013 ale tuto svoji chybu nezopakoval. A myslím, že česká společnost měla po letech idealisty Havla a technokrata Klause chuť na něco takového, co ji Miloš Zeman nabídl. A uvidíme, jestli v letech 2017-2018 tento úspěch zopakuje a jestli mu to jeho zdraví vůbec dovolí.

A Michal Horáček? Nepochybně velmi schopný člověk. Kdybych měl investovat do sázkové kanceláře, tak si ho rád vyberu za společníka a budu doufat, že nebude mít špatný den jako v Las Vegas nebo nedávno s Hillary.

Sázka na ni opravdu o moc dobrém nose nevypovídá, ale možná to bylo tak, že to nebyl bookmakerův odhad, ale politické gesto, kterým chtěl svým podporovatelům ukázat, za kým stojí, i když vlastně nestojí, protože si nemyslí, že vyhraje.

Horáčkovy aktivity k získání prezidentského postu se podobají aktivitám nás, paniců ze šesté třídy, kteří právě rašícím dívkám projevovali náklonnost taháním za vlasy, podrážením nohou nebo střílením "bábrlaty" do onoho kousku kůže na nohou, který se nad punčochami objevil.

Ale takovou již vyspělejší aktivitou bylo tzv. "makání", na které jsem si, jako vzorný žáček ale netroufl. Troufli si Jirka M. a Jarda K. a byl z toho průser. A nakonec ten Jirka dopadl z nás všech nejlépe, získal švýcarské občanství a jel do Prahy pracovat jako hospodářská síla švýcarské ambasády.

A nevím, jestli je Michal Horáček, ve své deklarované snaze o české prezidentství, již u toho, obrazně řečeno "makání" nebo jestli je ještě ve stádiu tahání za vlasy. Nechme se překvapit, vždyť včas uvidíme.

Autor: Jiří Hermánek | neděle 1.1.2017 10:03 | karma článku: 39.54 | přečteno: 2287x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Mé milované plynové autíčko má dnes 18. narozeníčko a dostalo papáníčko

Já osobně si myslím, že dva chlapi se lépe shodnou na ženský, než na autě. Má to více důvodů, ale ten hlavní jen, že ji má a nikdo předem neví, co ho vlastně čeká. A když to klapne, tak se mu kamarádi diví.

29.11.2017 v 13:41 | Karma článku: 7.80 | Přečteno: 300 | Diskuse

Jiří Hermánek

Všechny ty dívky a ženy, co jsem s nimi nespal...

Námět na tento článek mě napadl v hostinci U Lenina (Lenin je vJečný). Kamarád Mirek se zpozdil, protože si v hlavě špatně srovnal hodiny. Místo příchod 12:30 si nastavil odchod ve 12:30.

21.11.2017 v 15:44 | Karma článku: 8.28 | Přečteno: 265 | Diskuse

Jiří Hermánek

Kameňáci a Paul Viti. Tak různí a přece stejní - čistokrevná sranda

Dostal jsem do nevůle lidí, kteří se domnívají, že film má jakýsi vyšší smysl. Někdy, občas. Film ale je prostředkem k pobavení národa a k vydělávání peněz. Ničím jiným film není. A občas také může být propagandisticky zneužit.

6.10.2017 v 11:00 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 182 | Diskuse

Jiří Hermánek

Selhaly brzdy? Ne, selhal řidič amatér

Jako přes kopírák se čas od času objeví zpráva a často i tragédie československého a později českého autobusu v cizině. Konkrétně v cizině, v horách. Ať v Rakousku, to nejčastěji, ale i jinde. V Itálii, ve Francii a podobně.

5.8.2017 v 19:32 | Karma článku: 16.02 | Přečteno: 267 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Veverka

NSA - nový tunel na peníze do sportu

Tak už to skoro vypadá, že budeme mít Národní sportovní agenturu, v čele bude nejspíš Hnilička - bývalý sportovec, takže pokud vezmeme v úvahu, že neexistuje jakákoliv koncepce pro oblast sportu, tak diletantské vedení to rozsekne

19.6.2019 v 2:15 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 320 |

Marek Trizuljak

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí (tak jako jazyk stále naráží na vylomený zub)

Reaguji na články Jana Zieglera a Jiřího Turnera k tématu obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí

18.6.2019 v 23:56 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 543 | Diskuse

Jan Tichý

Milion chvilek pro literaturu

Čtení knih poskytuje člověku dostatek času k tomu, aby si utvářel na věci širší názor a aby pouze nepřijímal zkratkovité informace z kdejakých článků, jak je dnes obvyklé.

18.6.2019 v 23:01 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 141 |

Jan Pražák

Občane České republiky, buď vděčný svému státu!

Ve žhavém pátečním odpoledni šplhala teplota nad třicet stupňů. Vidina přecpaného autobusu na ještě přecpanějších předvíkendových silnicích mě přiměla udělat změnu a zvolit k cestě z práce vlak.

18.6.2019 v 21:20 | Karma článku: 20.73 | Přečteno: 546 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Že mi Soros zatím nic neposlal?

Asi někteří stojí na špatné straně náměstí, když jinde se rozdávají za účast prachy. Proč se smějeme lidem, kteří na ta náměstí chodí? Jsme stále ti stejní chudáčci čecháčci, co nikdy nic nedotáhli a nedokáží být trvale jednotní?

18.6.2019 v 21:07 | Karma článku: 18.99 | Přečteno: 730 | Diskuse
Počet článků 2237 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1360

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.

Najdete na iDNES.cz