Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podpora Globálnímu oteplení je stejná, jako kdysi podpora KSČ. Vynucená...

3. 06. 2017 7:35:44
A liší se pouze v nepodstatných detailech. Pomiňme skutečnost, že Charta 77 vůbec žádným bojovníkem proti socialismu a za kapitalismus nebyla, a soustřeďme se na to, jakým způsobem se režim snažil ji v očích veřejnosti vyřídit.

Svolal jakési shromáždění umělců s nějakým oficiálním názvem "Za další úspěchy socialismu v naší vlasti" nebo tak podobně a pod pohrůžkou ztráty zaměstnání, ztráty kšeftů, tam ty umělce nahnal. V lidové řeči se tomu říkalo "Anticharta".

Pokud by umělec nepodepsal, nehrozil mu žádný Jáchymov, žádný Bytíz nebo něco podobného. To za Husáka už víceméně vůbec nebylo. Co ale zcela reálně hrozilo, byla ztráta kšeftů, ztráta rolí, ztráta televizních vystoupení či natáčení desek.

A proto prakticky všichni (pokud se mýlím, rád otisknu opravu) včetně milého Jana Wericha podepsali a ještě ten den navečer začaly v TV běžet staré Werichovy filmy. Režim totiž uměl nejen kárat a trestat, ale i odměňovat.

"Helenka" snad tvrdí, ale je to jen můj dojem, že Antichartu podepsat nemohla, protože byla v NDR, což nakonec může být i pravda.

Ale není to vůbec žádná zásluha, protože kdyby byla v Praze, tak na 99,99% podepíše, protože živit se poctivou prací, jako Marta Kubišová, by jistě nechtěla.

Co se týče postojů k bývalému režimu, jsou velmi komické také přístupy některých, velmi aktivních a velmi nekompromisních kritiků nejen mé osoby, ale celé té komunisty lidí pracujících ve styku se Západem, kteří byli, zcela automaticky, pod dozorem StB.

Jeden takový, můj velmi nekompromisní kritik, pracoval celou normalizaci v normalizační Československé televizi. Sice jako technik, což by ho mělo snad vyviňovat. Ale stejně to byla jednoznačná podpora normalizačnímu režimu a nic jiného.

Pokud chce nyní poučovat druhé, měl poslechnout své svědomí, opustit komunistického propagandistického molocha, kterým ČST nepochybně byla a jít pracovat třeba do ZPA Jinonice.

A druhý dostal nabídku do Lidových milicí, což je samozřejmě nabídka do KSČ a kdo ví, zda ji neakceptoval. Já si myslím, že spíš ano a teď jen hraje divadýlko.

To ale byla jen taková vsuvka. Musíme si uvědomit, jak taková masová podpora Globálnímu oteplování vznikla. Vznikla vládní podporou vědců, kteří ji prosazovali. Ničím jiným. Od okamžiku, kdy byl IPCC (Mezinárodní panel pro změny klimatu)...

... bylo nade vší rozumnou pochybnost zcela jasné, co má tento panel zkoumat a hlavně, co má dokázat. A ani vědci a ani umělci nejsou žádným svědomím národa. To je naprostý nesmysl a jen řídké výjimky se z toho vyčleňují.

Prostě, stejně jako za té Husákovy normalizace ten, kdo držel hubu a krok, se měl dobře. Ano, já jsem držel hubu a krok a měl jsem se dobře. A pokud někdo závidí, tak ať mi "skočí na cara". Ale, já nejsem pokrytec a dokáži to přiznat.

Já jsem pragmatik. Což vědci, už z principu věci, nemohou přiznat. A proto ti, kdo se rozhodnou pro lepší finanční podmínky, pro větší vědeckou prestiž, pro cestování na vědecké konference, nemohou říci, že to dělají právě proto.

To by přišli a svůj soukromý status vědce. Mně je šumaprdel, co si kdo myslí. Já mohu klidně říci. Pracoval jsem tam, kde jsem pracoval. Dělal jsem to, co jsem dělal. Ale nikomu jsem neublížil a tak mi prosím polibte prdel.

Ne. To žádný vědec říct nemůže a proto, když už se na tu stranu globálního teplení dal, tak na ní také musí vydržet.

A o tom to je. V tom je celá ta "celosvětová podpora" nesmyslného boje s CO2. O ničem jiném, než o lidské psychice to není.

Autor: Jiří Hermánek | sobota 3.6.2017 7:35 | karma článku: 26.80 | přečteno: 616x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Mě nesqala sovětská vojska, mě sqal socialismus...

A ten zde byl, ať se to komu líbí či nelíbí od roku 1948. A to v neskonale brutálnejší formě než za Husáka. Pokud to přeženu, tak za Gottwalda se věšelo, zatímco za Husáka byla jen šatlava.

26.6.2017 v 13:00 | Karma článku: 17.25 | Přečteno: 497 | Diskuse

Jiří Hermánek

Čtvrtek, kamiónů den. Nechoď dcerunko k D1 ven. Preview...

Protože ty fotky z 15.6. odpoledne, kdy jsme se po D1 vraceli do Prahy, jsou v mobilu a já v OL píšu na tabletu. Což je úkol náročný a ne vždy vyjde.

26.6.2017 v 9:00 | Karma článku: 13.24 | Přečteno: 557 | Diskuse

Jiří Hermánek

Rusko a Putin pohledem obyčejného Čecha

SSSR a Rusko mě nikdy zvlášť "netankovaly" a styky s ním jsme měl velmi omezené. Byl to dáno mojí jazykovou specializací (A,N,F). Takže kontakt se SSSR/Rusy se v "dobách temna", kdy jsme byli mladí a veselí a na politiku sqali...

25.6.2017 v 6:45 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 967 | Diskuse

Jiří Hermánek

Statisíce podpíraču? Tak to je pěkně na draka...

Moji ctění kolegové Turner a Vlk, každý svým osobitým způsobem, ztvárnili svůj názor na tu kreaturu, co sedí, jako žába na prameni, na Hradě a nehodlá tam vpustit žádného pravdoláskovce. To je tedy ale opravdu smutné.

23.6.2017 v 14:30 | Karma článku: 31.92 | Přečteno: 1067 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč si president Miloš Zeman podřezává pod sebou větev?

President Miloš Zeman slíbil, že bude uvažovat o „bobříkovi mlčení“. Prý si všiml, že když mlčí, rostou mu žebříčky oblíbenosti,a naopak, když mluví, obliba klesá. Není se co divit, když se president svou mluvou dostává na dno!

28.6.2017 v 20:42 | Karma článku: 16.51 | Přečteno: 467 | Diskuse

Jan Ziegler

Žádné omluvy za kolonizaci, i ty podněcují islámský terorismus

Tito omlouvači bývají pokrytečtí a hlavně nebezpeční. Šíří totiž báchorku o zlém Západu a hodném rozvojovém světě, který údajně tolik trpěl pod koloniálním útlakem. Jenomže to je příšerné zlé nepravdivé černobílé vidění světa.

28.6.2017 v 18:35 | Karma článku: 27.95 | Přečteno: 609 | Diskuse

Vladimír Havránek

Prezident na Vysočině slíbil omezení sprostých slov a následně přirovnal premiéra ke svini

Miloš Zeman slíbil při dnešním setkání se starosty a zastupiteli v Jihlavě, že omezí své verbální projevy. To mu nezabránilo, aby vzápětí nazval premiéra Sobotku tímto hanlivým výrazem. Kam až lze v tomto úřadu zajít?

28.6.2017 v 13:35 | Karma článku: 23.10 | Přečteno: 1081 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Máme se co učit

Nedostatek vody začíná trápit naši zemi. Pro zkušenosti se obracíme k Izraeli. Dobrá volba. Tato „pouštní“ země to s vodou umí. A mohla by nás toho spoustu naučit nejen ohledně hospodaření s vodou.

28.6.2017 v 12:48 | Karma článku: 17.19 | Přečteno: 461 | Diskuse

Pavel Vrba

Když dorazí temný stín

a k tomu ještě se zpožděním. Člověku se pak pod nohama otřese zem a duši zahalí smutek. Jsou to okamžiky, kdy si člověk plně uvědomí tu smrtelnost všeho živého, co má rád a na čem mu skutečně záleží.

28.6.2017 v 9:45 | Karma článku: 16.89 | Přečteno: 581 | Diskuse
Počet článků 2232 Celková karma 26.18 Průměrná čtenost 1350

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.