Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Globální oteplení? O peníze jde vždy až v první řadě...

2. 06. 2017 10:40:53
Jakýsi samozvaný, rychlokvašený moralista mě včera káral, "že bych pro prachy udělal vše". Větší nesmysl jsem ale četl jen zřídka. Protože lidí, kteří by za peníze udělali opravdu VŠE je nepatrné, mizivé množství. Ani nájemný vrah

Nevezme zakázku na vraždu dítěte. To už musí být někdo, komu egyptské slunce spálilo nejen mozek, ale také veškeré lidské city. Viděl jsem na to téma pěkný film s Benem Kingsleym a Morganem Freemanem.

Tato dvojice chystala velký podvod s cinknutým dostihovým koněm, mladý muž je podtrhl a mafiáni nařídili likvidaci celé rodiny. Profesionál rodiče zabil, ale zabít asi osmiletého kluka prostě srdce neměl. Vychoval ho a připravil na pomstu, která se zdařila.

Ale jinak, já osobně pracuji za peníze. Moje přesvědčení je, že to celé je humbuk. Ale, pokud bych nějakou shodou okolností dostal nabídku, abych pro nějakou "oteplovací firmu" pracoval, okamžitě bych tu nabídku vzal a pracoval, jak nejlépe bych uměl.

Ostatně, tak jsme to skoro všichni, evidovaní u Cibulky dělali a mezi námi a těmi neevidovanými v KSČ byl jen ten rozdíl, že my jsme toho museli víc umět, zatímco někoho tlačilo již to samotné členství v KSČ. A přesně, jako ke KSČ, tak se vědci dnes chovají ke změně klimatu.

Začalo to někdy před padesáti lety, kdy se někteří vědci chtěli zviditelnit a vymysleli teorii globálního ochlazování. Moc se neprosadili, ale myšlenka šaškovat s klimatem a jeho změnami byla na světě.

Pak Margaret Thatcher chtěla prosadit výstavbu nějaké jaderné elektrárny. A její štáb dal do propagace této elektrárny také odstavec o tom, že neprodukuje CO2. Nikdo sice nevěděl, proč by CO2 měl škodit - je to v podstatě hnojivo - každý snad zná princip fotosyntézy, ale...

....ale čertovo kopýtko bylo na světě. Aha, řekli si někteří zneuznaní vědci. Tudy vede cesta ke zviditelnění. A začali dumat a najednou dostali plnou podporu. A byl zde:

Mezivládní panel pro změny klimatu

Mezivládní panel pro změny klimatu (IPCC, anglicky Intergovernmental Panel on Climate Change) je vědecký mezivládní orgán,[1][2] který byl založen v roce 1988 k vyhodnocování rizik změny klimatu dvěma organizacemi OSN - Světovou meteorologickou organizací (WMO) a Programem OSN pro životní prostředí (UNEP), později byl potvrzen Valným shromážděním OSN rezolucí 43/53. Posláním IPCC je je poskytovat komplexní vědecké posouzení současných vědeckých, technických a sociálně-ekonomických informací z celého světa o nebezpečí klimatických změn způsobených lidskou činností, o jejich potenciálních environmentálních a sociálně-ekonomických důsledcích a o možnostech přizpůsobení se těmto důsledkům nebo o možnostech zmírnění jejich účinků.[3] Po odstoupení Rajendra K. Pachauri (24. února 2015) je novým předsedou od 6. října 2015 jihokorejský ekonom Hoesung Lee.

Sám název a pak i činnost tohoto panelu znamená co? Že se klima mění vlivem člověka. Kdyby se neměnilo, tak má prdlajz smysl o tom dělat nějaké panely, že?

Takže IPCC je taková sekta, do které mají přístup jen ti, kteří na toto věří. a pochybovači samozřejmě nikoli. Je to stejné jako za "komunismu". Do nějaké "Ústavu pro studium Marxismu Leninismu" přece nepustí nějaké laika, nějakého bezvěrce zevnitř.

A tento mezinárodní panel, který by měl zohledňovat nějaké ekologické principy ochrany atmosféry, se podle toho vůbec nechová. Měl by si vyhodnotit, odkud nejvíc jsou jeho členové a pak pořádat konferenci tam, kde by byly nejmenší nároky na cestování.

Ale IPCC udělá svou konferenci na Bali:

The 2007Bali Declaration by Climate Scientists was a statement signed by over 200 climate ... with the climate system" and on the science available in the Intergovernmental Panel on Climate Change Fourth Assessment report (IPCC AR4).

PCC Expert Meeting on the 2006 IPCC Guidelines and Software
12 - 14 December 2012, Bali, Indonesia

List ofParticipants
File posted 17/12/12https://www.google.cz/search?q=ipcc+bali&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=0h8xWZb1J8LR8geVwqOwAQ

Takže, abych to shrnul. Za tzv. Normalizace (předchozí etapy tzv. socialismu jsem zažil jen jak dítě nebo student) byl princip zcela jasný. Drž hubu a krok a nic se ti nestane. Ale pokud chceš nějaký kariérní růst, tak se angažuj.

A pro klimatology a dnes už i pro politiky platí přesně . Pokud držíš o klimatu hubu, nic se ti nestane. Pokud si ale třepíš pysk nějakými nevhodnými názory, nějakým samostatným myšlením, tak na cestu na Bali zapomeň.

My jsme rozhodli, že se klima mění a ty do toho nemáš co žvanit, i když jsi vědec s fundovaným vědeckým názorem. Protože názor, který odporuje oteplovacímu dogmatu nemůže, naprosto stejně jako za socialismu, být správný.

Autor: Jiří Hermánek | pátek 2.6.2017 10:40 | karma článku: 28.74 | přečteno: 710x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Mě nesqala sovětská vojska, mě sqal socialismus...

A ten zde byl, ať se to komu líbí či nelíbí od roku 1948. A to v neskonale brutálnejší formě než za Husáka. Pokud to přeženu, tak za Gottwalda se věšelo, zatímco za Husáka byla jen šatlava.

26.6.2017 v 13:00 | Karma článku: 17.25 | Přečteno: 497 | Diskuse

Jiří Hermánek

Čtvrtek, kamiónů den. Nechoď dcerunko k D1 ven. Preview...

Protože ty fotky z 15.6. odpoledne, kdy jsme se po D1 vraceli do Prahy, jsou v mobilu a já v OL píšu na tabletu. Což je úkol náročný a ne vždy vyjde.

26.6.2017 v 9:00 | Karma článku: 13.24 | Přečteno: 557 | Diskuse

Jiří Hermánek

Rusko a Putin pohledem obyčejného Čecha

SSSR a Rusko mě nikdy zvlášť "netankovaly" a styky s ním jsme měl velmi omezené. Byl to dáno mojí jazykovou specializací (A,N,F). Takže kontakt se SSSR/Rusy se v "dobách temna", kdy jsme byli mladí a veselí a na politiku sqali...

25.6.2017 v 6:45 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 967 | Diskuse

Jiří Hermánek

Statisíce podpíraču? Tak to je pěkně na draka...

Moji ctění kolegové Turner a Vlk, každý svým osobitým způsobem, ztvárnili svůj názor na tu kreaturu, co sedí, jako žába na prameni, na Hradě a nehodlá tam vpustit žádného pravdoláskovce. To je tedy ale opravdu smutné.

23.6.2017 v 14:30 | Karma článku: 31.92 | Přečteno: 1067 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč si president Miloš Zeman podřezává pod sebou větev?

President Miloš Zeman slíbil, že bude uvažovat o „bobříkovi mlčení“. Prý si všiml, že když mlčí, rostou mu žebříčky oblíbenosti,a naopak, když mluví, obliba klesá. Není se co divit, když se president svou mluvou dostává na dno!

28.6.2017 v 20:42 | Karma článku: 16.74 | Přečteno: 503 | Diskuse

Jan Ziegler

Žádné omluvy za kolonizaci, i ty podněcují islámský terorismus

Tito omlouvači bývají pokrytečtí a hlavně nebezpeční. Šíří totiž báchorku o zlém Západu a hodném rozvojovém světě, který údajně tolik trpěl pod koloniálním útlakem. Jenomže to je příšerné zlé nepravdivé černobílé vidění světa.

28.6.2017 v 18:35 | Karma článku: 28.17 | Přečteno: 625 | Diskuse

Vladimír Havránek

Prezident na Vysočině slíbil omezení sprostých slov a následně přirovnal premiéra ke svini

Miloš Zeman slíbil při dnešním setkání se starosty a zastupiteli v Jihlavě, že omezí své verbální projevy. To mu nezabránilo, aby vzápětí nazval premiéra Sobotku tímto hanlivým výrazem. Kam až lze v tomto úřadu zajít?

28.6.2017 v 13:35 | Karma článku: 23.10 | Přečteno: 1086 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Máme se co učit

Nedostatek vody začíná trápit naši zemi. Pro zkušenosti se obracíme k Izraeli. Dobrá volba. Tato „pouštní“ země to s vodou umí. A mohla by nás toho spoustu naučit nejen ohledně hospodaření s vodou.

28.6.2017 v 12:48 | Karma článku: 17.19 | Přečteno: 463 | Diskuse

Pavel Vrba

Když dorazí temný stín

a k tomu ještě se zpožděním. Člověku se pak pod nohama otřese zem a duši zahalí smutek. Jsou to okamžiky, kdy si člověk plně uvědomí tu smrtelnost všeho živého, co má rád a na čem mu skutečně záleží.

28.6.2017 v 9:45 | Karma článku: 17.12 | Přečteno: 582 | Diskuse
Počet článků 2232 Celková karma 26.18 Průměrná čtenost 1350

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.