Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Od Radaru ke Krymu II. Hebké bundičky "otřásly" Ruskem...

21. 04. 2017 10:30:25
Tak, to bych přímo takto neřekl. Můj názor je, že případ výtržnic ze skupiny Pussy Riot, z nichž některé již předtím veřejně souložily za mír, demokracii, lidská práva a homosexualismus v Biologickém muzeu Petěrburg...

...byl cílen spíše na mezinárodní, než na ruské publikum. To si, samozřejmě, o celé věci myslelo svoje, pokud je to vůbec zajímalo.

A asi jen nepatrná menšina ruského obyvatelstva ony, "malé, hezké, hodné, slušné, způsobné a dobře vychované "zpěvánky"" litovala.

Ono, krákorat ve chrámu, v božím domě a tím ho znesvětit, by se patrně nelíbilo ani v naší bohapusté vlasti. To by každého hned trklo, že je za tím něco jiného. Že takto propagandisticky rozmáznutá věc má své příčiny a své pozadí.

Soudruzi, komunističtí důstojníci ČSLA, byli ve své převážné většině opilci a blbci. Ne však ta špička, která sloužila pro rozvědku. Myslím tím, samozřejmě, přímo v rozvědné činnosti. Příslušníci genštábu ČSLA sloužící v rozvědné činnosti opravdu žádná hovádka nebyli.

Nejenže to byli hoši se skvěle pracujícími mozky, ale k tomu to ještě byli mladí sportovci, kteří nás, k naší velké potupě, vyklepli ve volejbale a kdyby na to přišlo, asi by nám. 25 letým "jelítkům" bez problémů přebrali i naše ženský.

A jejich úkolem bylo nás školit a naším úkolem bylo si to pamatovat. A tak si i po těch 40 letech pamatuji, že vždy je nutné skládat mozaiku a z té si vytvořit finální obraz situace. A poučen z profesionálních kruhů také vím, že každá tajná služba na světě má naprosto stejné cíle i metody.

Liší se jen v jednotlivostech, jako například auta. Ta mají, ve své naprosté většině, všechna stejný úkol. Přepravovat osoby nebo náklad, pizzy nebo nebožtíky. A ten princip přepravy, až na velmi malé výjimky, u všech aut přetrvává.

A tajné služby? Ty zase mají za úkol chránit svůj stát a podrývat ten nepřátelský. V dnešní době se můžeme poslat (prosímvás, nic si neposílejte, nahraďte písmeno l písmenem r) z toho, že nám zde "Rusák" páchá neplechu a plete našemu obyvatelstvu hlavu.

Hybridním, tedy česky smíšeným a nikoli homo způsobem, ovlivňuje veřejné mínění ve svůj prospěch. Ano, na to můžete vzít jed, že to tak dělá. Je to totiž standardní práce tajných služeb a nikoli pouze ruských.

Uznávám, že jen málo čtenářů absolvoval ZVS ve Spojovacím uzlu XXYY (číslo je tajné) v Litoměřicích, který byl, spolu se všemi školeními, zaměřen na odposlech, nikoli však diverzi, nepřátelských armád.

Já ano. A to mě možná formovalo pro další život. Místo "telátek" a "jelítek", kterými jsme byli, jsme o věcech začali přemýšlet věcně a racionálně. Ptáme se, proč se nějaká věc stala, proč se o ní tak píše a jaký to má účel a smysl?

Podívejme se na Wiki:

Proces s Pussy Riot

Proces s Pussy Riot je trestní řízení se třemi členkami punkové skupiny Pussy Riot v souvislosti s jejich účastí na akci v chrámě Krista Spasitele, která se konala 21. února 2012, a které byly obviněny ze spáchání zločinu, který je uvedený ve druhé části paragrafu 213 Výtržnictví v trestním zákoníku Ruské federace.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Proces_s_Pussy_Riot

A podívejme se na kalendář. Rozpoutala by se taková šílená propagandistická orgie jen tak? Vždyť přece každý, i ten ateista, ví, že chrám je pro věřící posvátné místo a jeho znesvěcení je trestné a někdy by pachatele stálo i život.

Podle mého názoru, který samozřejmě, nelze ani potvrdit a ani vyvrátit, tak toto byla "dělostřelecká příprava" před frontálním útokem na ruské strategické zájmy na jeho západních hranicích. A události na Ukrajině tomu daly velmi brzy 100% zapravdu.

Takže, ještě jednou. Pokud si někdo myslí, že pouze Rusko provádí skrytou, rafinovanou a na široké vrstvy obyvatelstva mířící propagandu, tak se naprosto mýlí.

I naše, resp. spřátelené tajné služby, poté co kdysi před léty velmi úspěšně hledaly v Československu mladé literární talenty, dělají nemlich totéž.

My prostě nežijeme v reálném mediálním světě. My žijeme ve světě kontinuálního mediálního souboje mezi "námi" a "jimi", mezi "dobrem" a "zlem", mezi "homosexualistickou" filozofií a filozofií rozumného, ale nekompromisního přístupu k této zvláštnosti.

A nedej Bože, aby se do věci zapojily pecky. Tedy vlastně jádra, jinými slovy nukleární zbraně. To by nás pak:

Na kameni kámen

Budem o něco se rvát
Až tu nezůstane stát
Na kameni kámen
A jestli není žadnej bůh
tak nás vezme země vzduch no
a potom ámen

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/nedvedi/na-kameni-kamen-60904

Jak tak hezky napsal a zpívá Honza Nedvěd, můj kamarád z dětských let. Jen s tou střelou "země vzduch" to malinko nezvládl. Ale ono by se mu to jinak nerýmovalo.

P.S. Po náročné tvůrčí činnosti jsem si pustil BBC a zprávy jsou plné toho včerejšího atentátu v Paříži. Znám to místo velmi dobře, ale vůbec nechápu, proč jsou toho plné zprávy?

Vždyť to "business as usual" a tak to také bude, se zvyšující se intenzitou, pokračovat s naprosto jasným cílem. Ten ale nebudu definovat, je to zde nebezpečné.

Evropa nyní připomíná takové důvěřivé zvířátko, které si lehlo na zádíčka a obnažilo své měkké partie. A otočit se zpátky na nohy, vycenit zuby a vytáhnout drápy na agresora nejenže již nemůže, ale ani nechce.

Autor: Jiří Hermánek | pátek 21.4.2017 10:30 | karma článku: 25.90 | přečteno: 819x

Další články blogera

Jiří Hermánek

Mě nesqala sovětská vojska, mě sqal socialismus...

A ten zde byl, ať se to komu líbí či nelíbí od roku 1948. A to v neskonale brutálnejší formě než za Husáka. Pokud to přeženu, tak za Gottwalda se věšelo, zatímco za Husáka byla jen šatlava.

26.6.2017 v 13:00 | Karma článku: 17.25 | Přečteno: 497 | Diskuse

Jiří Hermánek

Čtvrtek, kamiónů den. Nechoď dcerunko k D1 ven. Preview...

Protože ty fotky z 15.6. odpoledne, kdy jsme se po D1 vraceli do Prahy, jsou v mobilu a já v OL píšu na tabletu. Což je úkol náročný a ne vždy vyjde.

26.6.2017 v 9:00 | Karma článku: 13.24 | Přečteno: 557 | Diskuse

Jiří Hermánek

Rusko a Putin pohledem obyčejného Čecha

SSSR a Rusko mě nikdy zvlášť "netankovaly" a styky s ním jsme měl velmi omezené. Byl to dáno mojí jazykovou specializací (A,N,F). Takže kontakt se SSSR/Rusy se v "dobách temna", kdy jsme byli mladí a veselí a na politiku sqali...

25.6.2017 v 6:45 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 967 | Diskuse

Jiří Hermánek

Statisíce podpíraču? Tak to je pěkně na draka...

Moji ctění kolegové Turner a Vlk, každý svým osobitým způsobem, ztvárnili svůj názor na tu kreaturu, co sedí, jako žába na prameni, na Hradě a nehodlá tam vpustit žádného pravdoláskovce. To je tedy ale opravdu smutné.

23.6.2017 v 14:30 | Karma článku: 31.92 | Přečteno: 1067 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč si president Miloš Zeman podřezává pod sebou větev?

President Miloš Zeman slíbil, že bude uvažovat o „bobříkovi mlčení“. Prý si všiml, že když mlčí, rostou mu žebříčky oblíbenosti,a naopak, když mluví, obliba klesá. Není se co divit, když se president svou mluvou dostává na dno!

28.6.2017 v 20:42 | Karma článku: 17.03 | Přečteno: 503 | Diskuse

Jan Ziegler

Žádné omluvy za kolonizaci, i ty podněcují islámský terorismus

Tito omlouvači bývají pokrytečtí a hlavně nebezpeční. Šíří totiž báchorku o zlém Západu a hodném rozvojovém světě, který údajně tolik trpěl pod koloniálním útlakem. Jenomže to je příšerné zlé nepravdivé černobílé vidění světa.

28.6.2017 v 18:35 | Karma článku: 28.38 | Přečteno: 625 | Diskuse

Vladimír Havránek

Prezident na Vysočině slíbil omezení sprostých slov a následně přirovnal premiéra ke svini

Miloš Zeman slíbil při dnešním setkání se starosty a zastupiteli v Jihlavě, že omezí své verbální projevy. To mu nezabránilo, aby vzápětí nazval premiéra Sobotku tímto hanlivým výrazem. Kam až lze v tomto úřadu zajít?

28.6.2017 v 13:35 | Karma článku: 23.10 | Přečteno: 1086 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Máme se co učit

Nedostatek vody začíná trápit naši zemi. Pro zkušenosti se obracíme k Izraeli. Dobrá volba. Tato „pouštní“ země to s vodou umí. A mohla by nás toho spoustu naučit nejen ohledně hospodaření s vodou.

28.6.2017 v 12:48 | Karma článku: 17.19 | Přečteno: 463 | Diskuse

Pavel Vrba

Když dorazí temný stín

a k tomu ještě se zpožděním. Člověku se pak pod nohama otřese zem a duši zahalí smutek. Jsou to okamžiky, kdy si člověk plně uvědomí tu smrtelnost všeho živého, co má rád a na čem mu skutečně záleží.

28.6.2017 v 9:45 | Karma článku: 17.12 | Přečteno: 582 | Diskuse
Počet článků 2232 Celková karma 26.18 Průměrná čtenost 1350

Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.